Tento týden utekl extémně rychle 🙂 Jak vypadal tento týden na volné noze? Točil se kolem fototipů. Návštěvnost neustále roste, ale pořád z toho nemám velkou radost. Většina návštěvnosti totiž pochází z odkazovaných stránek a není tedy úplně stabilní. V poslední době tvoří více než 50% z celkové návštěvnosti. Teď se tedy zaměřuju na zvýšení návštěvnosti přes vyhledávače. Na druhou stranu jsem si ověřil, jak se dá relativně snadno nahnat návštěvnost umístěním odkazu do vhodných skupin na Facebooku a případně na různých diskuzních fórech. Jen nechci být za spamera, proto jsem raději opatrný a moc často odkazy nezasílám.
Jak jsem posledně zmiňoval problémy s plánováním, tak to mám častečně pořád. I když nějaký pokrok tady je. Asi to nejde změnit ze dne na den, budu tedy pokračovat v mém snažení. Tak abych té práce stihl co nejvíce v nejkratším čase a mohl se pak v klidu věnovat ostatním věcem.
Taky mám už velikou chuť po dlouhé době fotit. Jen ty mrazy co jsou teď venku mě dost odrazují. Hlavně ve městě se snášejí hůře než na horách. Hned mě napadlo, že je to super téma na článek, tak jsem se do něj včera večer pustil a vznikl z toho článek o fotografování v mrazu 🙂 Tyhle spontínní nápady na články jsou nejlepší. Dokážu se do psaní zažrat tak, že se vzpamatuju až když je článek hotový, nebo potřebuju na záchod 🙂
Taky začínám čím dál tím více pociťovat nutnost najít další zajímavé autory. Zatím je většina obsahu na Fototipech má práce. Sice se snažím tvořit kvalitní obsah, ale přeci jen je lepší, když obsah tvoří více lidí. Začínám mít špatný pocit, když za den nic nového nepublikuji. Hlavně co se týká míst. Až se trochu umoudří počasí, budu muset projít Prahu a najít nějaké zajímavé místa, které budu moct na Fototipy přidat 🙂
Taky zápasím s tím, jak donutit fotografy, aby se o místa podělili. Asi brzo zase vyhlásím soutěž 🙂
Kromě práce na Fototipech jsem ještě přemýšlel nad současným stavem. Sice mám peníze, ale nemám žádný příjem a peníze rychle mizí. Ale času mám dost. A právě kvůli nedostatku peněz jsem dost omezený co se týká činností. Často jsem zaseklý a přemýšlím co dělat. Místo abych dělal na co mám chuť, tak přemýšlím co dělat, aby mi to přineslo alespoň nějaké peníze. Takže tohle budu muset trochu zvládnout a co nejdříve zajistit příjem, který pokryje alespoň většinu mých nákladů.
A nakonec bych zde zmínil ještě jednu novinku, co jsem zavedl. Inspiroval jsem se kamarádem Tomášem a začal jsem si sepisovat stav financí. Vyhradil jsem si na to neděli a jde o jednoduchý součet všech peněz, co mám (v hotovosti a na různých účtech). Toto chci vyzkoušet místo detailní evidence příjmů a výdajů. Tu jsem zkoušel vést několikrát, ale nikdy jsem u toho nevydržel. Stačilo párkrát zapomenout zapsat nějakou položku a když to přestalo sedět s realitou, bylo to k ničemu. Tenhle nový systém je jednoduchý, rychlý a mám hezky přehled, jak na tom jsem. Když více utrácím, tak další týden uvidím na grafu ten propad.
Při té příležitosti mi to nedá abych se nezeptal: vedete taky nějakou formu evidence financí? Případně jak? Vedete to podrobně, nebo jen sledujete celkový stav na účtu? (Na detailní evidenci se mi osvědčila Android aplikace Financisto)
5 Comments
Takticky vynecham nazor na cely clanek a chytnu se jen posledni otazky. Pouzival jsem Financisto, ale nejak mi to nesedlo. Byla to spousta ukonu – budto laborovat s mobilem v obchode pri ukladani nakupu do tasek ci auta nebo schranovani uctenek a jejich nasledne sepisovani. Overkill, rekl bych. Tak jsem si napsal maly widget a nastavil banku aby posilala kazdou zmenu uctu pres SMS. Widget dela to, ze tyto SMS cte a zobrazuje aktualni cislo na plose. Zjistil jsem, ze nemusim vubec nic psat a presto mam prehled o stavu penez lepsi nez s Financistem. Nejen aktualni stav ale tak vim kdy jsem kolik utratil a priblizne si pamatuji i za co.
Ted jen do widgetu chci pridat nejake grafiky a statistiky at mam prehled jeste vic.
To je taky super řešení. Jednoduché a elegantní 🙂 Financisto mělo výhodu v tom, že člověk (pokud to zapisoval dobře) měl přehled o tom, kolik třeba utratí za jídlo/oblečení/techniku atd…ale zase to přinášelo hodně času na to zapisování…a to mě nebavilo.
Ten tvůj widget je někde i ke stažení? Já bych ho nevyužil, ale třeba by někomu přišel vhod. Předpokládám, že bude fungovat jen pro tu tvou banku (natvrdo parsuje sms)
Zdrojak je na githubu k dispozici. A ano, parsuje urcity natvrdo zadany format zprav. Chci to napravit a udelat tomu nejake rozhrani.
Ja jsem mel driv nejake tuseni co me kolik stoji a kdyz jsem to zacal zapisovat do Financista, zjistil jsem ze me tuseni je spravne. Tak nejak beze snahy vim ze zhruba X% utratim za jidlo, Y% za auto atp. Potrebuji jen vedet jak jsem na tom a neustale to sledovat abych neztratil nit. Na to staci cislo na plose.
Od června minulého roku si vedu přehled financí, protože mě to docela i baví – mám rád pořádek 🙂 Předcházel tomu dlouhý výběr aplikací, nakonec jsem zakotvil u Money (Mac a iPhone aplikace). Grafy mě moc nezajímají, spíš to, za co utrácím nejvíc (autobus, aplikace) a to mě nutí trochu šetřit.
P.S.: Máš tu málo kontrastní písmo v poli pro komentář, špatně se mi to po sobě čte 😉
Taky děkuji za tip 🙂 Já mám sice taky rád pořádek, ale na druhou stranu jsem líný tohle všechno evidovat 😀
Písmo jsem nastavil na bílou barvu, snad to teď bude lepší. Díky za upozornění 😉